UdogodnieniaZasady dystansu społecznego są przestrzegane
Pościel, ręczniki itp. prane są zgodnie z wytycznymi władz lokalnych
codzienne sprzątaniedodatkowo płatne
zwierzęta domowe są akceptowane
całodobowa ochrona
Płatności bezgotówkowe są możliwe
W miejscach wspólnego spożywania posiłków stoliki ustawiono w odległości pozwalającej na zachowanie dystansu społecznego
Goście mają możliwość rezygnacji z usługi sprzątania ich zakwaterowania podczas pobytu
Usługa sprzątania obiektu wykonywana jest przez profesjonalną firmę sprzątającą
Przedmioty używane przez wiele osób, np. wydrukowane karty menu, czasopisma, długopisy czy gazety zostały usunięte
Możliwe wystawienie faktury
dostęp do Internetu
Używane są chemiczne środki czystości, które skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa
Bezdotykowe zameldowanie/wymeldowanie
ogrzewanie
taras
plac zabaw dla dzieci
transfer lotniskowy (dodatkowa opłata)
Pokoje są dezynfekowane między pobytami
Personel przestrzega środków bezpieczeństwa określonych przez władze lokalne
Dostarczane posiłki są bezpiecznie zamknięte
Wszystkie naczynia i sztućce są poddawane dezynfekcji
transfer lotniskowy
winda
meble ogrodowe
Wi-Fi
W miejscach zakwaterowania gości oraz ważnych częściach wspólnych znajdują się środki do dezynfekcji rąk
całkowity zakaz palenia
transfer z lotniskadodatkowo płatne
bezpłatne Wi-Fi
parking
parking dla osób niepełnosprawnych
transfer na lotniskododatkowo płatne
pokoje dla niepalących
prywatny parking
parking w garażu
Po zakończeniu sprzątania pokoje są zabezpieczane do czasu przybycia gości
parking na miejscu
monitoring wokół obiektu
Magia Krakowa - miasta artystów, sztuki i atrakcji turystycznych
Kraków to niewątpliwa, jedna z ważniejszych wizytówek Polski. Miasto, gdzie każdego roku przybywa setki tysięcy turystów z całego świata, chętnych poznać polską kulturę, tradycję i historię. Kraków to miasto, gdzie stykają się światy - ten artystyczny, gdzie można poznać świat sztuki i kultury, gdzie ukazuje się nowe oblicze tego miasta, z setkami lat historii, która kształtowała obecną formę miasta, a druga stroną jest ta nowoczesna strona Krakowa, gdzie poznajemy jej inne możliwości, które kształtowały się wraz ze zmianami ustrojowymi, historycznymi i technologicznymi.
Kraków stanowi od setek lat bardzo ważny ośrodek chrześcijański, ponieważ od 1000 roku stanowi stolicę diecezji krakowskiej, a od 1925 roku również archidiecezji krakowskiej i metropolii krakowskiej. Kraków do roku 1795 był formalna stolica Polski, co zaznacza jego bardzo ważny udział w rozwoju Polski i jej historii.
Ważne Muzea znajdujące się w Krakowie
Jednym z najważniejszych muzeów znajdujących się w Krakowie jest Muzeum Narodowe, które zostało utworzone w roku 1879. W muzeum znajdują się liczne cenne zbiory dzieł sztuki, które na przestrzeni lat bardzo się powiększały, a sama działalność muzeum rozszerzała się o nowe sale, o nowe zbiory i dary. Przez lata kolekcje muzeum wzbogacały się o nowe dzieła malarstwa, rzeźby, numizmatyki, rękopisów czy m.in. o pamiątki związane z historią kraju. Ważniejszymi oddziałami muzeum są m.in. Gmach Główny, Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Dom Jana Matejki, Muzeum Karola Szymanowskiego oraz Muzeum Czartoryskie.
Kolejnym ważnym celem wycieczki po muzeach krakowskich powinien być Zamek Królewski na Wawelu, który stanowi siedzibę Państwowych Zbiorów Sztuki. Zamek Królewski na Wawelu to wizytówka Krakowa, która jest obowiązkowym punktem wycieczki każdego podróżnika. Na ekspozycje muzealne składa się pięć znajdujących się w zamku, ponadto szósta stanowi pewną część rezydencji. W zamku są Reprezentacyjne Komnaty Królewskie i Prywatne Apartamenty Królewskie, ponadto Skarbiec Koronny, Zbrojownia i Sztuka Wschodu.
Muzeum Historii Miasta Krakowa to instytucja powstała w 1899 roku, a jego siedzibą główną jest Pałac pod Krzysztofory przy Rynku Głównym w Krakowie. W wielu oddziałach muzeum można poznać historię miasta, dzieje życia codziennego dawnych mieszkańców Krakowa, rozwój miasta, rozwój infrastruktury i znaczenia miasta dla Polski. Władze muzeum od samego początku istnienia instytucji bardzo dbają o zachowanie i utrzymywanie tradycji związanych z miastem Kraków. To dzięki władzom muzeum wciąż kultywowana jest tradycja Lajkonika, bractwa kurkowego oraz m.in. szopek krakowskich. To właśnie Muzeum Historii Krakowa jest organizatorem konkursu szopek krakowskich od roku 1946.
Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego jest poświęcone dziejom uniwersytetu. Na zbiory muzeum składają się m.in. kolekcja instrumentów naukowych, kolekcja malarstwa zachodnioeuropejskiego, kolekcja klisz i fotografii, kolekcja grafiki czy kolekcja rzemiosła artystycznego. Nowością w muzeum jest otwarta w 2005 roku edukacyjna wystawa interaktywna Świat zmysłów, która podzielona jest na trzy działy tematyczne: receptory, mono czy stereo oraz iluzje. Modele wystawy obsługiwane są przez zwiedzających, co pozwala na bliski kontakt z historią.
Muzeum PRL-u to niewątpliwa gratka dla tych, którzy interesują się dziejami Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. To właśnie w tym miejscu spotykają się różne głosy, perspektywy i spojrzenia na ten czas. To właśnie tutaj pokazane są dzieje Polski w tej trudnej i kontrowersyjnej epoce kraju. Pokazana jest Polska z czasów PRL-u na płaszczyznach społecznych, politycznych, kulturalnych, obyczajowych czy gospodarczych. Warto odwiedzić to miejsce, aby poznać wyjątkową część historii Polski, która kształtowała kraj na przestrzeni lat.
Przechodząc dalej w kierunku współczesności i nowych nurtów w sztuce, warto zatrzymać się chwilę przy Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK - Museum of Contemporary Art in Kraków. Muzeum skupia się głównie na dwóch ostatnich dziesięcioleci i sztuce, która powstała w tym okresie. Instytucja powstała w 2010 roku i gromadzi dzieła artystów z całego świata. Ważnym aspektem i celem działania muzeum jest włączenie do dyskusji publicznej i zwrócenie większej uwagi na współczesne sztuki wizualne w Polsce.
Muzeum Fotografii w Krakowie to miejsce, gdzie można poznać historię fotografii. Głównym i znaczącym elementem kolekcji muzeum są zbiory Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Główna kolekcja muzeum, podzielona jest na trzy ważne pod kolekcje: sztuka, fotografia historyczno-społeczna oraz sprzęt fotograficzny i kinematograficzny. Instytucja powstała w roku 1987.
Filharmonia i Teatry Krakowa
Jednym z ważniejszych miejsc w Krakowie, stanowiących jednocześnie jedną z największych sal koncertowych miasta jest Filharmonia im. Karola Szymanowskiego. w roku 1945 odbył się historyczny koncert inauguracyjny. Filharmonia Krakowska na przestrzeni lat gościła najznakomitsze zespoły symfoniczne z całego świata oraz wybitnych światowych solistów. Rozwój tej instytucji od roku 1945 jest ogromny, a zespoły Filharmonii koncertowały w ponad 30 krajach, prezentując wybitne dzieła muzyczne.
Kraków to miasto artystów w związku z czym teatrów tam nie brakuje. W Krakowie znajduje się kilkanaście teatrów, w tym część tych mniejszych i niezależnych. Jednym z ważniejszych teatrów krakowskich jest Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej. Ponadto Teatr Nowy, Teatr im. Juliusza Słowackiego oraz Teatr STU. Teatry krakowskie od setek lat mogą szczycić się rozwojem w obrębie swojej dziedziny. To właśnie dzięki ideom polskiego oświecenia powstały stałe teatry w Krakowie, a wiele artystów postulowało o ich utrzymanie.
Historyczny wpis Krakowa na listę UNESCO.
Jednym z ważnych momentów w dziejach Krakowa jest wpis na listę UNESCO w roku 1978. Wówczas Komitet UNESCO podjął decyzję i wpisaniu na listę centrum Krakowa z Wawelem, Stradomiem i Kazimierzem. I właśnie przy tej części Krakowa należy się chwilę zatrzymać. Obszar wpisany na listę UNESCO to Stare Miasto, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową, Sukiennicami oraz Bazyliką Mariacką.
Jednym z ważniejszych elementów Krakowa jest Rynek Główny oraz znajdujące się tam Sukiennice, Bazylika Mariacka, Pomnik Adama Mickiewicza oraz Wieża ratuszowa.
Bazylika Mariacka jest to jeden z najważniejszych kościołów w Krakowie. Jest wybudowana w stylu gotyckim, budowana w XIV i XV wieku. W kościele znajduje się słynny Ołtarz Wita Stwosza, który powstał w latach 1477-1489, a wykonał go Norymberski rzeźbiarz Wit Stwosz.
Sukiennice to zabytkowy budynek sukiennic, który obecnie jest w zupełnie innej formie niż na początku. Kiedyś na sukiennice składały się stoiska handlowe, gdzie najczęściej sprzedawane było sukno, czyli tkaniny wełniane, stąd nazwa obiektu Sukiennice. Na przestrzeni lat wygląd i kształt obecnych Sukiennic bardzo się zmieniał. Obecnie Sukiennice stanowią atrakcję turystyczną dla podróżnych i znajdują się tam dwa rzędy kramów, gdzie głównie można zakupić pamiątki związane z Krakowem, rękodzieła czy biżuterię.
Kraków jest to miasto, które odkrywa przed swoimi gośćmi nowe możliwości, pokazuje się na nowo i chce zachęcić swoim pięknem do poznania kultury i historii tego miasta oraz Polski. Warto przyjechać do Krakowa, aby poznać dzieje Polski, które bardzo dobrze odzwierciedla właśnie miasto Kraków.